Değişimin en kısa yolu; Muntes!
En iyi kalite ve en uygun fiyat için Muntes'i tercih edin
TEKLİF FORMU

AKUSTIK SES İZOLASYONU

Ses problemlerinin üstesinden gelmek ve değişik yapı ile mekanlarda akustik performansı artırmak için, ses yalıtımı konusunda profesyonel uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Mekanın boyutlarına göre gerçekleştirilen işlemler doğrultusunda, yankı ve eko gibi ses problemleri kaliteli akustik malzemeler ile tamamen ortadan kaldırılır. Ayrıca görsel açıdan sağladığı dekoratif ve estetik tasarım, güzel bir görünüm sağlar. 1. sınıf malzeme yapısı ve ürünlerle tasarımları gerçekleştirilen akustik sistemler, farklı panel ve süngerlerle desteklenerek ses emilimi ve yutumu gerçekleştirmektedir. Ayrıca mekanlara bambaşka bir hava katılır ve daha ferah, renkli bir ortam özgün hale getirilir. Farklı amaçlar altında kullanacak yerler adına yapılan akustik sistemler sayesinde, iç ve dış ses yalıtımı arzu edilen seviyeye ulaşmaktadır. Bu da rahat bir çalışma, dinlenme veya eğlence ortamı sağlar.

 

 

Özellikle sanatsal açıdan yapılan çalışmalar için istenmeyen ses problemlerin giderilmesi ve performansını arttırılması büyük önem taşır. Müzik odası, ses kayıt odası ya da kayıt dublaj ile farklı amaçlar altında kullanılan stüdyolar, mutlaka yankı yapmayan doğru bir akustik tokluk hissini yaratmalıdır. Duvarlarda ve zeminde gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde, istenilen akustik ortam akustik paneller ve yalıtım süngerleri ile profesyonel ellerde en doğru şekilde yerleştirilmektedir. Özellikle zemin için kauçuk madde barındıran yalıtım malzemesi, mekanın her noktasının tam bir izolasyon sağlamasına olanak tanımaktadır.

 

 

Akustik ses yalıtımı çevreden duyulacak ve rahatsızlık verecek seslerin yalıtılmasına ve emilmesini olanak tanımaktadır. Konuşmaların doğru şekilde anlaşılabilmesi adına arzu edilen korumanın sağlandığı bu sistemler sayesinde, sesin kaynağından gelen ileti net ve anlaşılır şekilde aktarılmaktadır. Bu konuda tiyatro ya da konferans salonu, konser veya oditoryum salonu gibi yerler ön plana çıkmaktadır. Sesin doğru şekilde algılanması konusunda dinleyiciler mekanda net ve anlaşılabilir bir iletim hisseder.İletişimin doğru şekilde sağlanması adına bütün farklı mekanlar için ses izolasyon sisteminin, doğru bir tasarım altında tasarım yapılması büyük bir önem taşır. Bunlar içerisinde ayrıca cami, hastaneler; restoranlar, oteller ve fabrika alanları da bulunmaktadır. Bu konuda profesyonel bir destek almak isterseniz Muntes firması bünyesinde en doğru hizmeti elde edebilirsiniz.

 

 

Yüksek sesli çalışan makinelerin yarattığı gürültüyü azaltmakta akustik izolasyonun en önemli başlıklarından biridir. Muntes Mühendislik olarak bu alanda da hizmet vermekteyiz;