Değişimin en kısa yolu; Muntes!
En iyi kalite ve en uygun fiyat için Muntes'i tercih edin
TEKLİF FORMU

VRF KLİMA SİSTEMLERİNİN FARKLI KULLANIM ALANLARI

Sadece bir adet dış ünitesi bulunan ve pek çok sayıda iç ünitenin kontrol edilebilmesine imkan tanıyan bu sistemde verimlilik artırılabiliyor. Günümüzde enerji tasarrufu amacıyla çok yoğun bir şekilde tercih edilen bu sisteme sahip olan iklimlendirme cihazlarında her noktaya eşit dağıtım yapılması yerine, ihtiyaca göre dağıtım yapılıyor. Böylelikle, ihtiyaç duyulan sıcaklığın sağlanabilmesi ve sağlandıktan sonra da dengelenebilmesi, bu sistemler aracılığıyla çok daha kolay bir hale geliyor.

Kullanıcı konforunun en üst seviyede tutulabilmesi için verimliliğin doğal yollarla artırılabilmesi sağlanıyor. Ortama sürekli olarak 17 derece hava verilmesi veya 25 derece hava verilmesi, cihazların yedi gün yirmi dört saat boyunca masraf ortaya çıkarmasına neden olur. Bunun yerine doğrudan akış denetimi otomatik olarak gerçekleştiriliyor ve gaz debisi sayesinde enerji tasarrufundan yararlanılması mümkün olabiliyor.

VRF Klima Sistemleri Nedir?

VRF klima sistemlerinde özellikle iki adet sistem bulunmaktadır.

 Heat Recovery ve Heat Pump VRF olarak belirlenen iki çeşitten yararlanılabiliyor. Heat Recovery sisteminde aynı anda hem ısıtma, hem de soğutma işleminin gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Heat Pump ise aynı anda sadece ısıtma veya sadece soğutma için çalışma imkanı tanımaktadır. 

VRF Sistemleri Nerede Kullanılır?

VRF olarak tanımlanan iklimlendirme faaliyetlerinin kullanım alanları itibariyle binlerce insanın konforlu ortamda bulunması desteklenmeye çalışılıyor. Villalarda, restoranlarda, plazalarda, ofislerde, alışveriş merkezlerinde, otellerde ve lüks konutlarda bu tarz sistemler bulunuyor. Bir odanın ısısı artırılırken, diğer odanınkinin azaltılabilmesi, soğutucu akışkanının tek bir sistemde karışmaksızın gaz debisinin yapısının korunmasını desteklemesi mümkün oluyor.

VRF sistemler bu nedenle her zaman için split klima sistemlerine kıyasla hem daha verimli oluyor hem de ortamın her noktasında farklı işlemin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Aynı zamanda enerji tasarrufuna imkan tanıması, çok katlı bir plazadan otele kadar her noktada istenen sonuçların alınması sağlıyor. Buna ek olarak her zaman masrafın minimuma indirilerek ileri düzey kontrol imkanı tanıyor.